Slavnost Narození Páně – 25. 12. 2022

25. 12.  Ne   Narození Páně                                        

26. 12.   Po    Svátek sv. Štěpána

27. 12.   Út    Svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty (žehnání vín)

28. 12.   St    Svátek sv. Mláďátek, mučedníků

30. 12.   Pá    Svátek Sv. rodiny Ježíše, Marie a Josefa (obnova manželského slibu)

31. 12.   So   Sv. Silvestra I. – mše sv. na poděkování za uplynulý rok

1. 1.       Ne   Slavnost MATKY BOŽÍ, PANNY MARIE – zasvěcený svátek, den modliteb za mír

  • V sobotu 31. prosince bude mše sv. v 17 hod. a následně po ní ohňostroj pro děti.
  • V pondělí 2. ledna nebude spolčo Draci. Místo toho jsou všechny děti od 3. třídy zvány na tříkrálové dílničky na faře, při kterých se budou péct tříkrálové koláče a vyrábět královské koruny. Je potřeba se předem zapsat v sakristii, včetně dětí ze spolča Draci. Kapacita je omezená na 20 dětí. Začátek v 16 hod., konec v 18 hod. Těší se Marcela Poučová, Kapi
    a sestra Lucie.
  • V sobotu 7. ledna proběhne v naší farnosti Tříkrálová sbírka. Kdo by se chtěl zapojit do koledování a vytvořit skupinky, které budou chodit dům od domu, přijďte se zapsat do tabulky v sakristii.
  • Na horním ochozu kostela si můžete prohlédnout minivýstavu betlémů.
  • V sakristii jsou k dispozici farní kalendáře na příští rok. Cena je 150,-, čímž přispějete na farnost a na opravy našeho kostela.
  • Jste zváni na novoročním setkání – putování po sedmiradostné cestě Panny Marie z Lelekovic na Vranov. Pro zájemce sraz u kostela v Lelekovicích v neděli 1.1.2023 ve 13,30 hodin. Lze využít MHD – autobusová linka č.41, odjíždí v 13:03 ze zastávky Královo Pole – nádraží nebo dopravu vlastním autem. Sedmiradostná cesta z Lelekovic na Vranov – má celkem 7 zastavení, u každého zastavení bude krátká modlitba, délka pěší trasy Lelekovice-Vranov je cca 5 km. Z Vranova návrat do Brna buď MHD, autem, pěšky, dle libosti a počasí.