Slavnost Matky Boží Panny Marie – 1.1.2023

1. 1.       Ne   Slavnost MATKY BOŽÍ, PANNY MARIE – zasvěcený svátek, den modliteb za mír

2. 1.       Po    Památka sv. Basila Velikého a Řehoře Naziánského, biskupů a učitelů církve

3. 1.       Út    Památka Nejsvětějšího Jména Ježíš

6. 1.       Pá    Slavnost ZJEVENÍ PÁNĚ – doporučený svátek

8. 1.       Ne   Svátek KŘTU PÁNĚ

  • Jste zváni na novoročním setkání – putování po sedmiradostné cestě Panny Marie z Lelekovic na Vranov. Pro zájemce sraz u kostela v Lelekovicích v neděli 1.1.2023 ve 13,30 hodin. Lze využít MHD – autobusová linka č.41, odjíždí v 13:03 ze zastávky Královo Pole – nádraží nebo dopravu vlastním autem. Sedmiradostná cesta z Lelekovic na Vranov – má celkem 7 zastavení, u každého zastavení bude krátká modlitba, délka pěší trasy Lelekovice-Vranov je cca 5 km. Z Vranova návrat do Brna buď MHD, autem, pěšky, dle libosti a počasí.
  • V pondělí 2. ledna jsou všechny děti od 3. třídy zvány na tříkrálové dílničky na faře, při kterých se budou péct tříkrálové koláče a vyrábět královské koruny. Je potřeba se předem zapsat v sakristii, včetně dětí ze spolča Draci. Kapacita je omezená na 20 dětí. Začátek v 16 hod., konec v cca. 18 hod. Těší se Marcela Poučová, Kapi a sestra Lucie.
  • V úterý 3. ledna po mši sv. bude v kostele večer chval.
  • Ve čtvrtek v 19 hod. bude setkání farní rady.
  • Pátek a sobota budou první v měsíci se svými pobožnostmi, v sobotu
    od 17 hod.
  • V sobotu 7. ledna proběhne v naší farnosti Tříkrálová sbírka. Kdo by se chtěl zapojit do koledování a vytvořit skupinky, které budou chodit dům od domu, přijďte se zapsat do tabulky v sakristii.
  • V sobotu v 19 hod. jste zváni na orlovnu na muzikálový příběh „Salome“, o událostech z roku 1651.
  • V neděli po večerní mši sv. bude v kostele koncert pěveckého sboru Ponte Per l´Art