Ohlášky 17. neděle v mezidobí – 28.7.2024

29.  7. Po        památka sv. Marty, Marie a Lazara

31.  7. St         památka sv. Ignáce z Loyoly, kněze

1.  8. Čt        památka sv. Alfonsa Marie z Liguori, biskupa a učitele církve

2.  8. Pá        svátek Panny Marie, Královny Andělů z Porciukule,1.pátek v měsíci

3.  8. So        1. sobota v měsíci

4. 8. Ne       18. neděle v mezidobí

—————————————————————————————————

• V pátek o svátku Panny Marie, Královny Andělů z Porciukule je možné při splnění obecných podmínek (svátostná zpověď, přijetí eucharistie a modlitba na úmysl Svatého otce) a návštěvou farního kostela získat plnomocný odpustek.
  • Pátek a sobota jsou první v měsíci. V pátek je po mši sv. pobožnost k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a v sobotu začíná rozjímavý růženec od 17 hod.
  • Probíhá oprava bočního oltáře Panny Marie včetně obrazu. Ukázalo se, že oltář je značně poškozen od červotoče. Předpokládaná cena opravy je cca 100 tis. Kč. Budeme vám vděčni za každý dar na tuto opravu.
  • Chtěli bychom vás poprosit o podporu tábora pro mladší děti nákupem potravin. Jejich seznam je v zákristii.
  • Od minulého týdne je posunuté ranní zvonění na 8 hod. Vyhověli jsme tak četným přáním obyvatel v okolí.
  • Na stránkách farnosti a také na nástěnce jsou podrobné informace k některým farním akcím jako je obnova pro manžele, farní voda na Dyji nebo voda pro chlapy.