Informace k primici Daniela Martinka

Radujeme se, že Daniel Martínek z naší farnosti přijal dar svátosti kněžství. Zde jsou informace k primici.

Program primiční slavnosti 29.6.2024

13:15 Modlitba růžence v kostele a možnost svátosti smíření

14:00 Mše svatá

Přibližně od 16h udílení novokněžského požehnání v kostele.

Po mši svaté jste všichni zváni na pohoštění na Orlovnu.

Informace pro kněze, jáhny a ministranty

Všichni se budeme převlékat na faře, odkud bude vycházet průvod do kostela. Kněze a jáhny prosím, aby si vzali štolu červené barvy.

Parkování

O víkendu neplatí modré zóny, takže se můžete pokusit zaparkovat někde v okolních ulicích.

Nejbližší velké parkoviště rezervované pro účastníky primice je v areálu Nové Zbrojovky, vzdálené od kostela asi 15 minut chůze (viz mapka – pozor není to placené parkoviště, ale nezpevněná plocha (válcovaný štěrk) vedle něj – speciální cena 10 Kč/hod., platba pomocí QR kódu). Mezi parkovištěm a kostelem bude pendlovat dodávka, tak třeba se vám podaří svézt se až do kostela.

Neparkujte prosím na chodníku okolo kostela, aby mohl projít liturgický průvod z fary.

Foto: Dušan Kadlec / Člověk a Víra