8. neděle v mezidobí – 3. 3. 2019

3. 3.     Ne    8. neděle v mezidobí
6. 3.      St     POPELEČNÍ STŘEDA
10. 3.   Ne   1. neděle postní

• Na Popeleční středu 6. března bude v Husovicích mše sv. v 18 hod. v kostele.
    V Soběšicích nebude v ten den mše sv. ráno, ale v 18 hod.
    Při mších se bude udělovat popelec.
    Je to den přísného postu to znamená: pro věřící od 14 let platí tento den půst od masa, pro věřící ve věku 18 – 60 let se k tomu přidává ještě půst újmy, to znamená, že se mohou dosyta najíst pouze jednou za den. Postem újmy nejsou vázáni lidé nemocní a těžce fyzicky a duševně pracující.
  • V úterý 5. března po večerní mši sv. bude na faře masopustní kolenová večeře. Jako vstupné přineste sebou „své koleno“ a pečivo. Pití bude zajištěno.
  • Od března jsou děti zvány na nově vznikající spolčo rybářů. Vede ho Martin Štork a Jan Kummer. Informace na plakátku.
  • Potvrzení o darech Církvi jsou k dispozici v neděli v sakristii, ve všedních dnech na faře.
  • Potvrzení o daru Lásky si též můžete vyzvednout.
  • Na nástěnce je pozvánka na tradiční pouť do Mariazell, která se bude konat 8. května.