25. 9.     Ne   26. neděle v mezidobí                            

27. 9.     Út    Památka sv. Vincence z Paula, kněze

28. 9.     St    Slavnost SV. VÁCLAVA, mučedníka, hl. patrona českého národa

                      – doporučený svátek

29. 9.     Čt    Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů

30. 9.     Pá    Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve

1. 10.     So   Památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve

2. 10.      Ne     27. neděle v mezidobí

 • V pondělí 26. září v 16 hod. začne na faře společenství Draci a Něcomezi.
 • Byla nabídnuta též výuka křesťanské výchovy na ZŠ na Náměstí Republiky pro děti prvního stupně. Přihlášky jsou u paní ředitelky. Výuka bude možná jen tehdy, když se přihlásí dostatek dětí, zatím jsou přihlášené jen tři děti. Přihlašování je do konce září.
 • Rozpis společenství vzadu v kostele na nástěnce.
 • Ve středu 28. září nebudou spolča ani přípravy dětí a mládeže. Mše sv.
  v 17 hod. zůstává.
 • Sobota 1. října je první v měsíci s pobožností růžence od 17 hod.
 • V pondělí 3. října jste srdečně zváni do kaple v Soběšicích k modlitbě, kde se budeme modlit spolu s klariskami a s bratry kapucíny Transitus – tj. připomínku zesnutí sv. Františka. Modlitba začíná v 19:30.
 • Prosíme vás, zda byste mohli na úterý 4. října na slavnost sv. Františka upéct nějaké buchty a cukroví na pohoštění. Přineste je do 16 hod. na faru. Velice vám děkujeme.
 • V naší farnosti proběhne SWAP, což je akce na výměnu oblečeni a jiného.
  Co donést: dětské, dámské i panské oblečeni, obuv, hračky, ale třeba i rádio, mp3, školní potřeby, odrážedlo, motorku a cokoliv co udělá radost druhým a doma již nevyužíváte. Vše ještě v použitelném a zachovalém stavu.

Můžete donést v sobotu 8. října mezi 16–17 hod. a následující neděli také před nebo ihned po mši.
Následující den 9. října po mši sv. v 10 hod. se můžete přijít podívat a vzít si, třeba za příspěvek, jakoukoliv věc, kterou byste zase využili vy.

 • V polovině října se budou ve farnosti Obřany konat lidové misie. Jsou s tím spojené náročné přípravy. Při té příležitosti nás prosím o pomoc s pečení misijních perníčků a na zajištění adorace v maloměřické kapli. Kdo jste ochotni se zapojit, přijďte se, prosíme, zapsat do sakristie. Plakátky a vzory zápisových formulářů jsou na nástěnce.
Kategorie: Ohlášky