17. 5.     Ne     6. velikonoční

18. 5.      Po      Památka sv. Felixe z Cantalice, řeholníka

20. 5.       St      Svátek sv. Bernardina ze Sieny, kněze

                          Památka sv. Klementa Marie Hofbauera, kněze

21. 5.     Čt     Slavnost NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ

24. 5.     Ne     7. velikonoční

Obnovení bohoslužeb v našem kostele je od 11. května. Ve všední dny budou mše svaté každý den v kostele v 18:00. Na ně není třeba se zapisovat.

Nedělní bohoslužby od 17. 5. budou následovně:

v sobotu v 18:00, v neděli 7:30, 10:00, 11:30 a v 18:00.

Na každou z těchto bohoslužeb je potřeba se zapsat do formuláře, který naleznete na našich webových stránkách pod názvem „Zápis na mše sv.“ Účast je omezena na 100 lidí (do toho se nepočítají kněz a ministranti). Pokud se obsadí všechny bohoslužby stejnoměrně, bude účast možná každému farníkovi (podle loňského sčítání nás je 460). Prosíme seniory, aby požádali své blízké nebo známé, aby je zapsali do formuláře, a současně prosíme všechny vás mladší, kteří víte o někom starším, kdo nemá možnost se elektronicky zapsat, abyste se jim laskavě nabídli a zapsali je.

Přitom musíme dodržet všechny předpisy stanovené vládou. V kostele budou značky, určující vzdálenost dva metry od sebe. Z tohoto důvodu budou místa k sezení rozšířena i na kůr. Pro rodinu platí, že může sedět pohromadě. Žádáme vás, abyste toto rozmístění dodrželi, aby nedošlo k případným stížnostem na úřady. Děkujeme vám za pochopení. A moc se na vás těšíme!

  • Farní tábory:

pro děti ve věku 7 – 10 let bude 23. – 29. srpna, hlaste se do konce června

pro mládež ve věku 11 – 16 let bude 11. – 18. července, hlaste se do konce května

  • Tábor Kolpingovy rodiny ze Soběšic bude 1. – 9. srpna v obci Ostrý kámen u Svitav.
  • Jelikož o obnovení spolčí mělo málo rodičů zájem, začnou opět od října. Bude pouze spolčo v Soběšicích v pondělí a středeční Teenspolčo.
  • Příprava na 1. sv. přijímání začne v září. Prosíme počítejte s tím, že děti budou muset chodit 2x týdně. Nebo uděláme dvojhodinovku. Přijímání se uskuteční 11. října v 10 hod. v Husovicích a 18. října v Soběšicích.
  • V kostele je nyní část putovní výstavy fotek od fotografů Člověk a Víra. Jedna je i z našeho kostela.
Kategorie: Ohlášky